Pályázat
Új magyarország fejlesztési terv Új Széchenyi Terv Széchenyi 2020 Napelemes fejlesztés #1 Napelemes fejlesztés #2 Energiahatékonysági fejlesztés – Park Áruház
Rugalmas Foglalkoztatási rendszer bevezetése a Coop-Halas Zrt-nél
Pályázat: GINOP-5.3.2-16 – A RUGALMAS FOGLALKOZTATÁS ELTERJESZTÉSE A KONVERGENCIA RÉGIÓKBAN - RUGALMAS, CSALÁDBARÁT FOGLALKOZTATÁSI MÓDSZEREK BEVEZETÉSE A MUNKÁLTATÓKNÁL Projekt címe: Rugalmas foglalkoztatási rendszer bevezetése a COOP-HALAS Kereskedelmi és Szolgáltató Zártkörűen Működő RészvénytársaságnálKedvezményezett: Coop-Halas Zrt.
Azonosító: GINOP-5.3.2-16-00445
Projekt összköltsége: 14.191.000 Ft
Szerződött támogatási összeg: 14.191.000 Ft
Támogatás mértéke: 100%
Projekt zárása: 2019.12.06.
Projekt bemutatása:
A projekt keretében a Coop-Halas Zrt. a rugalmas foglakoztatási forma bevezetését, illetve ehhez kapcsolódó munkaköri átalakításokat, munkavállalói képzéseket, műhelymunkákat valósít meg. Ennek érdekében az alábbi tevékenységek valósultak meg:
• Munkakör átszervezéséhez, rugalmas foglalkoztatási forma bevezetéséhez kapcsolódó munkajogi, pénzügyi, szervezetfejlesztési és humán erőforrás-fejlesztési tanácsadás.
• Munkakörök, foglalkoztatási formáinak átalakítása
• Munkafolyamatok átszervezése, racionalizálása, szervezeti szabályzatok ki- és átalakítása
• Munkajogi, pénzügyi, munkaügyi tanácsadás
• A munkakörök átalakításához, rugalmas foglalkoztatási forma bevezetéséhez kapcsolódó vezetői, munkavállalói képzések, valamint műhelymunkák.
• 3 fő új munkavállaló alkalmazása, valamint 1 fő munkahelyi mentor foglalkoztatása.
• A kötetlen munkaidő és távmunka végzéséhez, HR működés fejlesztéséhez és a távelérés bevezetéséhez kapcsolódó technológiai (szoftver, eszköz) és munkaeszközök beszerzése a közös munkaszervezés támogatása, belső vállalati információáramlás biztosítása céljából: 4 db laptop, 4 db nyomtató-szkenner, 4 db MS Office irodai szoftver, 1 db HR működés támogató szoftver.
A projekt eredményeképpen 2 fő munkavállaló munkakörének munkaidejét a munkáltató kötetlen, 2 fő alkalmazott kötetlen-távmunka, 7 fő pedig munkaidőkeret kialakításával határozza meg, így biztosítva a munka és a magánélet összeegyeztethetőségét a szervezet piaci igényekhez való rugalmas alkalmazkodásával egyidejűleg.
A 3 fő új munkavállaló egy, az eddiginél rugalmasabban működő szervezetbe érkezik, és olyan támogatást kap - a projektnek köszönhetően -, amely elősegíti az új munkatársak szervezeti integrációját és munkavégzését. A rugalmas, az eddigieknél inspiratívabb munkahelyi környezet erősíti az új munkavállalók hosszú távú elköteleződését, a magas színvonalú munkavégzést.